Sayın Müşterimiz;

Fransa - OVH veri merkezi; daha önce hiç bir haber ve bildirimde bulunmaksızın ekte resminide sizinle paylaşacağımız üzere hesabımızı kalıcı olarak kapattığı mailini göndermiştir. Açıklamasında "Telif Hakkı İhlali" gerekçe gösterip hiç bir site yada marka bilgisi bizimle paylaşmamıştır.

Elimizde 17 Ocak 2018 tarihini 18 Ocak 2018 tarihine bağlayan geceki yedekler mevcuttur. 24 saat içerisinde alternatif bir lokasyon ve veri merkezi çözümü bulup web sitelerini aktif edeceğiz.

SEO hosting kullanan müşterilerimiz için ise belli bir süre sitelerini acil aktif etmek adına tek İP üzerinden web yayınları aktif edilip en kısa sürede farklı İP'ler atanarak tekrar eski haline getirilecektir.

Elimizde olmayan bu sorundan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz. Bu sorun halledildiğinde tüm müşterilerimize bu yaşanılan istemsiz sorundan dolayı +5 gün kullanım ve yenileme ilave edilecektir.

Frma yolladıpı maili ticket id'si ile beraber görebilirsiniz : https://www.speedhosting.com.tr/images/ovh-copyright.png


SORUN İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR 

- 03:30 Alternatif Avrupa lokasyon sunucu edinildi ve kurulum işlemleri başladı.

- 03:49 Kontrol paneli kurulumları başlandı

- 04:00 Yedekler; yedek sunucusundan aktarılmaya başlandı.

- 04:46 CloudFlare yada alternatif kullana müşterile site ip adreslerini 173.212.220.186 olarak değiştirmeleri gerekecektir. (DNS Kullanan müşterilerimiz İP adreslerini değiştirmeye gerek yoktur.)

- 06:44 Alfabetik olarak yedekler açılmaya başlanmıştır.

- 10:49 Tüm sistem yedekleri ve siteler aktif edilmiştir.

SEO HOSTİNG kullanan müşterilerimize bilgilendirme geçilecektir.

İyi Çalışmalar

 


Sunday, December 24, 2017<< Geri